2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
січень | лютий | березень | квітень | травень | червень |
липень | серпень | вересень | жовтень | листопад | грудень |

7 травня 2025 року, обороняючи нашу державу від ворога, загинув наш земляк, старший солдат Сергій Штепа.
Сергій Анатолійович народився 12 жовтня 1980 року в селі Тарасівка. Закінчив місцеву школу, працював слюсарем водопостачання на залізничному підприємстві, займався землеробством у рідному селі. Любив землю, працював для людей, жив просто й чесно.
Свій останній бій Герой прийняв на Сумщині, в районі населеного пункту Храпівщина. Внаслідок ворожого удару FPV дроном по автомобілю, в якому перебували українські військові, життя Сергія трагічно обірвалося.
Він віддав найдорожче — своє життя — заради нашого миру, заради майбутнього своїх земляків, усіх українців.
Прощання з Героєм відбулося біля його рідної оселі. Провести Сергія Штепу в останню путь прийшли рідні, близькі, бойові побратими, друзі, вдячні односельці.
Зі словами скорботи та співчуття до родини й громади звернулися міський голова Віталій Колісніченко, староста Тарасівського старостинського округу Сергій Дяченко, директор Тарасівської гімназії Наталія Бігун, представник 5-го відділу Лубенського РТЦК та СП, бойові побратими. Пролунали спогади, теплі слова про його людяність і мужність.
Разом молилися за упокій душі нашого Захисника.
Висловлюємо щирі співчуття родині, близьким, усім, хто знав Сергія Штепу.
Вічна пам’ять і слава Герою!
Ми пам’ятаємо. Ми шануємо. Ми вдячні.

Уже зовсім скоро наступить найважливіший період для хліборобів – збирання врожаю. А з настанням пожежонебезпечного періоду різко зростає ймовірність пожеж. Основними причинами виникнення пожеж є сукупність погодних і людських факторів, недотримання правил пожежної безпеки та пожежного захисту сільгоспугідь, лісосмуг, ліній електропередачі, газопроводів, доріг в літній пожежонебезпечний період.
З метою недопущення виникнення пожеж у період жнив нагадуємо основні вимоги норм щодо пожежної безпеки при збиранні врожаю:
до початку збирання врожаю вся техніка, агрегати та автомобілі повинні бути обладнані первинними засобами пожежогасіння та іскрогасниками. Трактористи, комбайнери, їхні помічники та інші особи повинні пройти протипожежний інструктаж;
перед дозріванням колосових хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені (із прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки;
у період збирання забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях. Не дозволяється заправляння збиральну техніку пальним у хлібних масивах та у нічний час в польових умовах. Суворо забороняється палити та користуватись відкритим вогнем поряд із хлібними масивами. Водії повинні пам’ятати, що не можна викидати недопалки в бік полів, це може призвести до пожежі із значними втратами.

Громадська організація „Культурна платформа Закарпаття” у партнерстві з ЮНЕСКО оголошує конкурс культурних і мистецьких проєктів, заснованих на правах людини.
Подати заявку можуть зареєстровані громадські та благодійні організації з усієї України, які працюють у сфері культури та мають релевантний досвід.
Проєкти мають залучати щонайменше три з таких цільових аудиторій:
- жінки та дівчата...

Польська Агенція Інвестицій і Торгівлі (ПАІТ) запрошує усіх бажаючих до участі у вебінарі, організованому ПАІТ разом з Дія.Бізнес Варшава.
Назва заходу: „Співпраця громад з бізнесом у контексті повоєнного відновлення України та залучення іноземних інвестицій”.
Захід відбудеться 10 липня 2025 року у гібридному форматі - офлайн у Варшаві, й паралельно буде трансляція на стрімінговій платформі.
Також буде забезпечений синхронний переклад на українську мову.
Початок трансляції 10 липня об 11:00 за українським часом.
Посилання на трансляцію: https://player.expertlab.pl/?v=QxQDy4VN
Для участі не потрібна реєстрація, треба лише перейти за вищенаведеним посиланням 10 липня об 11:00 год. та підключитися до трансляції.

Державна служба статистики разом з Інститутом демографії та досліджень якості життя імені Михайла Птухи НАН України та ГО "Український центр соціальних реформ" за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні розпочала реалізацію чергового раунду Мультиіндикаторного кластерного обстеження домогосподарств (далі – МІКС) в Україні, організація та проведення якого передбачається протягом 2025–2026 років.
МІКС – це вибіркове обстеження домогосподарств, яке проводиться за міжнародною методологією та дозволяє отримати надійні дані для інформаційного забезпечення моніторингу становища дітей і жінок у сферах охорони здоров’я, освіти, безпеки, харчування, водопостачання та санітарії. Окрім того, МІКС є інструментом для збору та вироблення даних для оцінки прогресу в досягненні національних цілей та міжнародних зобов’язань, зокрема, визначених Конвенцією ООН про права дитини та Цілями сталого розвитку.

Агенція регіонального розвитку Полтавської області ,,Офіс євроінтеграції” інформує про початок прийому заявок на конкурс „Варто РОБИти СВОЄ 2.0” для ветеранів, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, які працюють у сфері агровиробництва, деревообробки, металообробки, виробництва та переробки харчових продуктів, надання послуг з ремонту або обслуговування власникам майна, реалізація яких буде здійснюватися за фінансової підтримки Українського ветеранського фонду, Благодійного фонду „МХП-Громаді” та Товариства з обмеженою відповідальністю „Кернел-Трейд”.
Сума фінансування проєктів:
- мінімальна запитувана сума на проєкт – 600 000 грн
- максимальна запитувана сума на проєкт – 1 600 000 грн.

У залі засідань Гребінківської міської ради відбулася зворушлива та водночас болісна церемонія вручення державних нагород родинам загиблих Героїв, які віддали своє життя за свободу і незалежність України.
Високою державною нагородою – орденом «За мужність» III ступеня (посмертно) відзначені наші земляки:
Олександр Охріменко,
Олександр Росляков,
Руслан Тіль.
Ці нагороди – символ визнання їхньої безмежної відваги, патріотизму та самопожертви. Кожен із них став щитом для рідної землі, захищаючи країну ціною власного життя.
Міський голова Віталій Колісніченко звернувся до рідних загиблих зі словами щирих співчуттів, подяки та глибокої поваги. Присутні вшанували пам’ять полеглих захисників хвилиною мовчання.

Діти загиблого військового мають право на одноразову грошову допомогу (ОГД). В тому числі це стосується усиновлених дітей, тих, стосовно яких його позбавили батьківських прав, а також народжених після його смерті. Як оформити виплату — роз’яснюють юристи системи надання безоплатної правничої допомоги.
Як отримати
Звернутись до ТЦК та СП.
Якщо військовослужбовець проходив службу в інших військових формуваннях (СБУ, Держспецзв’язок тощо) — безпосередньо до цих формувань.

З метою підтримки талановитих дітей, формування дбайливого ставлення до довкілля, виховання екологічно свідомої учнівської молоді, а також з нагоди Дня працівника природно-заповідної справи (7 липня) Департамент екології та природних ресурсів оголошує про проведення Конкурсу дитячих фотографій «Заповідний край» (далі – Конкурс) з 25 червня по 15 липня 2025 року.
До участі в Конкурсі допускаються авторські світлини учнів (вихованців) закладів загальної середньої та позашкільної освіти із зображенням об’єктів та територій природно-заповідного фонду Полтавської області. До фото необхідно додати інформацію про автора: прізвище, ім’я, вік, навчальний заклад, адресу електронної пошти та номер телефону учасника або його дорослого представника. Також необхідно вказати дату фотографування та назву заповідного об’єкту.
Фотороботи приймаються на електронну адресу Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської обласної військової адміністрації ecodeppoltava@gmail.com з приміткою «Фотоконкурс» до 7 липня 2025 року включно.