25 липня 2024 року
37400, Полтавська обл., Лубенський р-н, м. Гребінка, пров. Олексія Припутня, буд. 1, e-mail: 13956272@mail.gov.ua
Головне меню
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 48
візитів сьогодні:
візитів всього: 173988
Ми в соціальних мережах
Кол-центр АТ "Полтаваобленерго"
Корисні посилання
Запобігання домашньому насильству
Актуальні гранти
Свята та події
Українське ділове мовлення. Календар свят
Пошук по сайту
 
Гребінку б слід частіше нам читати
5 лютого 2023 року 06:06

Гребінку б слід частіше нам читати,

Щоб він присутнім був у наших днях,

Щоб над своїм буденним вище стати,

Щоб зникла геть безглузда метушня.

Щоб жити нам було не тяжко-гірко,

- Сповідуймо ми істини творця:

Вивчаймо й усвідомлюймо Гребінку,

Щоб сонце згоди сяяло в серцях!

(Денисенко А.Т., місцевий поет)

Цьогоріч Гребінчин край і вся Україна відзначає 211 річницю від дня народження нашого земляка, видатного українського поета, письменника, славетного байкаря Євгена Павловича Гребінки. Двері всіх закладів культури та бібліотек нашої громади були відчинені для охочих по-новому пізнати нашого земляка.

У рамках обласного літературно-музичного свята «Гребінчина світлиця», яке щорічно проводиться в нашій громаді, відбувся Регіональний конкурс читців творів Євгена Гребінки.

Цікава тематична екскурсія «Життєвий і творчий шлях Євгена Павловича Гребінки» чекала всіх охочих відвідати родинний музей братів Гребінок на батьківщині митця в селі Мар’янівка.

У день народження Євгена Гребінки «Гребінчина світлиця» зібрала в міському краєзнавчому музеї шанувальників його творчості, а також внутрішньо переміщених осіб з Херсона, Маріуполя, Слов’янська, Харкова, Костянтинівки, Бахмута, Києва, Красного Лимана за круглим столом «Євген Гребінка – видатна літературна постать».

Учні молодших класів Гребінківських шкіл під час екскурсій у музеї мали можливість ознайомитись з книжковою виставкою, на якій широко представлені твори письменника, статті з періодичних видань та нотні партитури всесвітньо відомих романсів, зокрема і романсу «Очі чорнії».

Цікавим краєзнавчим матеріалом на сторінці музею у соціальній мережі став цикл публікацій «З історії портретів Євгена Гребінки».

А сьогодні всі охочі могли відвідати ряд культурно-мистецьких заходів в Гребінківському міському будинку культури. У фоє будинку культури інсценізація «Стежками юного кохання» з молодим Гребінкою, закоханого в дівчину Оленку, доньку кулажинського священника, яку згодом зустріне під вінцем з нелюбом-кріпаком. Саме цій події Євген Гребінка присвятив свій вірш «Ні, мамо, не можна нелюба любить».

Виставка народного мистецтва місцевих майстринь «Скарби Гребінківщини», на якій представлені вишиті рушники Олени Наталенко та Ірини Бульбахи, букети та різноманітні вироби з мила Юлії Ляпки.

У краєзнавчій віртуальній мандрівці, літературних подорожах творами Гребінки, книжкових виставках, які представлені в Гребінківській міській публічній бібліотеці можна було довідатися про життя, активну громадську та літературну діяльність Є. Гребінки, про його участь в улаштуванні долі молодого Тараса Шевченка, з яким він познайомився, перейнявся його кріпацьким станом та сприяв викупу з кріпацтва.

Родзинкою свята став показ автентичного українського жіночого вбрання – частини етнографічної збірки, яка демонструє одяг Полтавщини початку ХХ століття.

Протягом багатьох років її збирає Олександр Федоренко, родом з села Сербинівка. Любов до історії та культури рідної землі, традицій та старожитностей українців відображена в цій колекції.

Народний спів подарували колективи Мар’янівського та Кулажинського сільських будинків культури, танцювальну композицію - зразковий хореографічний колектив «Забава», гру на бандурі - вихованці Гребінківської дитячої школи мистецтв Жанна Дяченко (викладач Лариса Сахно) та Маргарита Данько (викладач Людмила Шорох).

До святкування долучилися сільські заклади культури, у яких відбулися «Гребінчині посиденьки», літературні читання, де можна було почути не тільки твори Євгена Гребінки, а і місцевих поетів, виставки-інсталяції до байок Гребінки.

Завершилися святкові заходи до дня народження Євгена Гребінки комедією «Мартин Боруля» у виконанні Полтавського обласного музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя.

Натепер всі культурно-мистецькі заходи нашої громади не минають без збору коштів на підтримку Збройних Сил України, завдяки яким маємо змогу проводити ці заходи. Отож завдяки доброчинності мешканців громади та гостей вдалося сьогодні зібрати 9850 грн.

Разом до перемоги! Слава Україні!


Актуально

До відома платників податків! 

Відповідно до Закону України від 16 січня 2020 № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» на території Гребінківської міської ради ставки місцевих податків і зборів на 2025 рік залишились без змін. 

9 липня 2024 року

Інформація про встановлення селянському фермерському господарству «Україна» тарифу на послугу водопостачання.

Рішення про перейменування вулиць, провулків, які розташовані на території Гребінківської міської ради.

Протокол засідання ініціативної групи з підготовки установчих зборів для формування складу молодіжної ради при Гребінківській міській раді.

Посилання для перегляду

16 квітня 2024 року

Інформаційна довідка до проєкту рішення сесії Гребінківської міської ради «Про ліквідацію Березівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів  Гребінківської міської ради та Рудківської гімназії Гребінківської міської ради».

16 квітня 2024 року

Інформаційне повідомлення про проведення громадських обговорень проєкту рішення сесії Гребінківської міської ради «Про ліквідацію Березівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Гребінківської міської ради та Рудківської гімназії Гребінківської міської ради».

Тарифи з 01.05.2024 року КП «Гребінківський комбінат комунальних підприємств» на управління та обслуговування багатоквартирних будинків у м. Гребінка...

Запрошуємо до Робочої групи з формування завдання на розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Гребінківської міської територіальної громади.

Для громадських слухань надається проєкт “Внесення змін до Детального плану території, обмеженої провулком Пирятинським та залізничними коліями в м. Гребінка Полтавської області”.

До відома платників податків!

Відповідно до Закону України від 16 січня 2020 № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» на території Гребінківської міської ради ставки місцевих податків і зборів на 2024 рік залишились без змін. 

Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту «Внесення змін до Детального плану території, обмеженої провулком Пирятинським та залізничними коліями в м. Гребінка Полтавської області».

До відома керівників установ, організацій, комунальних підприємств та всіх зацікавлених сторін громади

Полтавською обласною військовою адміністрацією розробляється Програма комплексного відновлення території Полтавської області. Пропозиції до Програми надсилати відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради на електрону адресу: grebinka16-rada@ukr.net.

Карта фонду захисних споруд цивільного захисту.

Контакти осіб, відповідальних за проведення моніторингу, інформування та надання інформації щодо реалізації державних та міжнародних програм підтримки бізнесу.

Рішення 32 сесії 8 скликання Гребінківської міської ради від 27.04.2023р. №2066 "Про надання дозволу на розробку детального плану території земельної ділянки"

11 квітня 2023 року

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення проєкту рішення сесії Гребінківської міської ради «Про ліквідацію закладів загальної середньої освіти Гребінківської міської ради»

11 квітня 2023 року

Інформаційна довідка до проєкту рішення сесії Гребінківської міської ради «Про ліквідацію закладів загальної середньої освіти Гребінківської міської ради»

Контакти Головного управління національної сервісної служби України в Полтавській області.

Рекомендації населенню щодо дій в зонах з підвищеною небезпекою перебування, а також зонах з відносно безпечним перебуванням. 

Інформація про укриття населення Гребінківської міської територіальної громади та порядок оповіщення при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру.

Про запобігання можливим терористичним актам, актам незаконного втручання в діяльність залізничного транспорту та недопущення накладання сторонніх предметів на залізничну колію.

4 листопада 2021 року

У відповідності до внесених змін  Постановою  КМУ №1022 від 08.09.2021 року  до Постанови КМУ  №830 від  21 серпня 2019 року  «Про правила надання послуг з постачання  теплової енергії»  у частині зміни договірних відносин  між надавачем послуг та споживачем ТОВ «КП ТЕПЛО» надає типовий індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії та заяву приєднання до договору.

28 жовтня 2021 року

На виконання вимог Закону України «Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення»...

11 серпня 2021 року

Держпраці звертається до роботодавців, суб`єктів господарювання та громадян Полтавщини.

30 вересня 2020 року

Повідомлення про оприлюднення проєкту регуляторного акта рішення Гребінківської міської ради Полтавської області «Про затвердження Положення про оренду майна Гребінківської міської об’єднаної територіальної громади та забезпечення відносин у сфері оренди комунального майна».

Інформація про Лубенський районний сектор №1 філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області.

На військову службу за контрактом у Збройні Сили України запрошуються громадяни України, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту, віком від 20 до 45 років і відповідають установленим вимогам проходження військової служби.


© 2024 Гребінківська міська рада Powered By AMCMS v5.0 (0.214559 sec.)